HİZMETLERİMİZ

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Sosyal medya, tek yönlü bilgi paylaşımından, aynı anda çift yönlü bilgi paylaşılmasına olanak sağlayan bir medya türüdür. 

Son yıllarda sıkça duyduğumuz ve popülerliği sürekli yükselen sosyal medyalar bugün genç-yaşlı herkesin kullanım alanına girmiştir. Bugün insanlar sosyal medya sayesinde birbirleriyle iletişim kurabilmekte, her konuda bilgi paylaşabilmekte, ilgilendikleri türden içeriklere kolayca ulaşabilmekte ve aynı ilgi alanını paylaştığı insanlarla etkileşim halinde olabilmektedir. Günümüzde her yaştan ve her meslek grubundan insanlar sosyal medya aracılığı ile kendini ifade edebilmekte, kendileriyle aynı düşünce ve yaşayışa sahip diğer insanlar ile iletişim kurma imkanını yakayalabimektedir.

Sosyal Medya Neden Önemlidir?

Bugün sosyal medya siteleri devasa denilebilecek üye sayısına sahiptir. Facebook, Twitter gibi sosyal medya araçlarının bir milyardan fazla üyesinin olduğu bilinmektedir. Böylesine büyük kitleye erişebilen sosyal medya araçlarında bulunmamak firmalar için büyük bir kayıp anlamına gelmektedir.

Sosyal medyaların önemli özelliklerinden biri etkileşime imkan verebilmesidir. Bugün Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde firmanız ve ürünlerinizle ilgilenen müşterilerinizle kolayca iletişim kurabilmekte, onların soru ve isteklerine cevap verebilmektesiniz. 

Sosyal medya sitelerinde kullanıcıların ilgi alanlarını belirlemeleri de hedef kitleye ulaşım noktasında önemli bir durumdur. Çünkü bu sitelerde insanlar ilgi alanlarını profillerine eklemekte, ilgi alanlarına yönelik sayfa ve grupları takip etmektedir. Bu da reklamın, doğru hedef kitleye ulaşma konusunda önemli bir avantaj sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse, ikinci el araba satan bir galericinin, araba almayı düşünmeyen bir insana ulaşması başarı değildir. Ama aynı galericinin ikinci el araba almak için sosyal medya üzerinde çeşitli grup ve sayfalarla etkileşim halinde olan insanlara ulaşması oldukça önemlidir. İşte sosyal medya siteleri kullanıcılarının istek ve ilgi alanlarını bildiği için reklam vermek isteyenler için önemli bir konuma gelmelerini sağlamaktadır.

Sosyal Medya Konusunda Sizlere Neler Sağlıyoruz?

1) Firmanızın kurumsal kimliği ve marka değeri ışığında sosyal medyadaki yerini almasını sağlıyoruz
2) Sizlerin sosyal medyayı doğru ve etkili kullanır duruma gelmesine destek veriyoruz
3) Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlıyoruz
4) Sosyal medya sitelerinde kullanacağız görselleri, metinleri hazırlıyor, kampanyalarınız için arayüzler tasarlıyoruz

 

 

inoby creative kurumsal web hizmetleri
copyright (C) inoby creative, 2015