HİZMETLERİMİZ

SEO OPTİMİZASYONU

SEO kavramı ingilizce bir kavram olup "Search Engine Optimization" kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır."Arama Motoru Optimizasyonu" demek olan SEO, bir web sitesinin Google, Yahoo, Bing, Yandex gibi önemli arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için gerekli olan işlemler bütününü ifade eder. 

Belirttiğimiz gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak amacı taşıyan SEO, bir websitesinin, sitede yer alan ürün, hizmet ve bilgilerin ilgili müşterilere ulaşımını kolaylaştırmaktadır. 

Doğal yollardan, düzenli bir çalışmayla, websitesini kodlayan firma ile müşterinin el ele vermesi sonucu bir websitesinin ilk sıralarda çıkması mümkün olmaktadır.


Inoby Creative olarak, web tasarım hizmeti verdiğimiz firmaların da yardımıyla, tasarladığımız websitelerinin SEO optimizasyonunu yapıyor, düzenli aralıklarla sitenin SEO'da geldiği konumu analiz ediyor, daha iyi bir konuma gelebilmek için yapılması gerekenleri yerine getiriyoruz.

Başta Google olmak üzere tüm arama motorlarına kayıt yaptırıyor, SEO için gerekli işlemleri adım adım takip edip yerine getiriyoruz.

SEO'da Önemli Noktalar

SEO'da amacın belirli kelimeler arandığında arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak olduğu düşünülürse bu kelime ve kelime gruplarının seçiminde çok dikkatli olunması gerekiyor. Bir kelimeye ait farklı kelime gruplarının türetilmesi, kullanının hangi kelime/kelime gruplarını arayacağını tahmin edilmesi ve buna göre hareket edilmesi oldukça önemlidir.

Arama motorları hedef kitleye ulaşım açısından önemli bir pazarlama aracı konumuna gelmiştir. Bu yüzden SEO hedef kitleye hızlı ve etkin ulaşım açısından büyük önem arz etmektedir.

 

 

inoby creative kurumsal web hizmetleri
copyright (C) inoby creative, 2015